Zadzwoń do nas:   48 609 484 136
Napisz do nas:   biuro@lehner.com.pl
Jesteś tutaj: O nas

O nas

Firma LEHNER rozpoczęła działalność w 1998 roku i w ciągu tych dwóch dekad firma zajmowała się głównie realizacją prac dla szeroko rozumianego sektora budowlanego oraz energetycznego, a także obrotem złomem.

Szybki rozwój spowodował, że postanowiono rozszerzyć profil działalności przedsiębiorstwa i w 2008 roku, w ramach nowo utworzonej Grupy LEHNER, powstała firma LEHNER-2 zapewniająca usługi z zakresu profesjonalnej konserwacji urządzeń energetycznych i sprzątania zakładów przemysłowych.

Natomiast w 2016 roku w Grupie LEHNER została powołana spółka LEHNER Recycling Sp. z o.o. w celu realizacji inwestycji w zakresie parku logistycznego w okolicach Skawiny. Inwestycja będzie realizowana na nieruchomości o powierzchni 66,18 ha zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Skawińskiej Strefy Ekonomicznej. Spółka LEHNER Recycling Sp. z o.o. od 2016 roku do 2089 roku jest użytkownikiem wieczystym tej nieruchomości, która jest atrakcyjnym terenem pod względem inwestycyjnym. Nieruchomość ta objęta jest w Planie Zagospodarowania Przestrzennego klasyfikacją „PU” (Produkcyjno-Usługowy), co w pełni odpowiada wymogom dla inwestycji w zakresie parku logistycznego. Inwestycja jest planowana w trzech etapach oddawanych do użytku w latach 2019 – 2023.

W celu wsparcia Grupy LEHNER w procesie realizacji inwestycji w zakresie parku logistycznego, w tym w zakresie pozyskania finansowania dla planowanego parku o powierzchni ponad 200.000 m², została w ramach Grupy LEHNER założona spółka LR Invest Sp. z o.o. 

Grupa LEHNER, dzięki zawartej w 2017 roku przez jedną ze spółek z Grupy umowie z wiodącym operatorem powierzchni magazynowych i centrów logistycznych w Europie i w Polsce, rozpoczyna realizację zadania inwestycyjnego, tj. Parku Logistycznego. Łączna powierzchnia zabudowy tego parku zapewni projektowi jedno z czołowych miejsc w klasyfikacji pod względem wielkości tego typu parków w rejonie południowej Polski.